X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

پرفروش ترین کتاب های تاریخ

شاید امروزه نسل جوان توجه کمتری به کتاب و کتابخوانی داشته باشند. بسیاری از جوانان مطالعات خود را محدود به کتب درسی می کنند و علاقه ای به مطالعه خارج از این زمینه نشان نمی دهند. شاید وجود عناصر دیجیتالی در زندگی ما از جمله بازی های ویدیویی و یا گوشی های هوشمند از مهم ترین علل این امر باشند. البته نوع مطالعه نیز تغییر کرده است و دیگر به جای روزنامه خواندن بسیاری به سایت های خبری رجوع کنند. در این مطلب قصد دارم پر فروش ترین کتاب های تاریخ را به شما معرفی کنم. البته امیدوارم که قبلا آنها را مطالعه کرده یا حداقل نام آنها را شنیده باشد. 

 

داستان دو شهر نوشته چارلز دیکنز : پرفروش ترین کتاب در لیست ما در سال ۱۸۵۹ به چاپ رسیده و تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است. البته شاید آمار فروش کتاب در سالیان دور چندان دقیق نباشد و امکان افزایش یا کاهش این مقدار وجود دارد.

داستان دو شهر


ارباب حلقه ها نوشته تالکین (J. R. R. Tolkien) : بدون شک سری ارباب حلقه ها نه تنها توانسته در زمینه ادبیات داستانی موفقیت بسیاری را کسب کند بلکه در سینما نیز عالی حضور یافته است. کمتر کسی از نسل جوان را می شناسم که نام این مجموعه برای اون بیگانه باشد و نیازی به توضیح بیشتر نمی بینم.


ارباب حلفه ها

شازده کوچولو (Antoine de Saint-Exupéry) : بسیاری با شنیدن نام شازده کوچولو به یاد احمد شاملو خواهند افتاد. این اثر اولین کتاب غیر انگلیسی در لیست ماست که در سال ۱۹۴۳ از فرانسه به انگلیسی ترجمه شده است و تاکنون ۱۴۳ میلیون نسخه از آن به فروش رفته. بخش کوچکی از شازده کوچولو در کتاب های درسی یافت می شود.


شازده کوچولو


و سپس هیچکس نبود نوشته آگاتا کریستی : نویسنده خوش ذوق انگلیسی که بسیاری از طریق کارآگاه پوآرو یا خانم مارپل با او آشنا شده اند. این کتاب در سال ۱۹۳۹ منتشر شد و موفق به فروش ۱۰۰ میلیون نسخه شده است. قتل در قطار سریع السیر شرق از دیگر آثار اوست. و سپس هیچکس نبود توسط فرزام حبیبی اصفهانی توسط نشر هرم به فارسی منتشر شده است.

و سپس هیچکس نبود


آرزوی اتاق قرمز (Cao Xueqin) : کتابی که تا به حال نامی از آن نشنیده بودم. گویا این کتاب در سال ۱۷۹۱ میلادی منتشر شده و البته به زبان چینی می باشد. متاسفانه اطلاعاتی در رابطه با ترجمه این کتاب به فارسی یافت نکردم.


آرزوی اتاق قرمز


هابیت نوشته تالکین : کتابی دیگر از این نویسنده در لیست ما. البته شاید هابیت نتوانسته محبوبیت دیگر کتب این نویسنده را کسب کند ولی در نوع خود ارزشمند است. فیلم هابیت نیز در سال گذشته اکران گردید.

 

هابیت


او : تاریخچه یک ماجراجویی (H. Rider Haggard) : در ابتدا به صورت یک سری در مجله ای به چاپ رسید و با استقبال خوانندگان کتاب آن نیز روانه بازار شد و از سال ۱۸۸۷ تا کنون ۸۳ میلیون نسخه فروش داشته.


او : تاریخچه یک ماجراجویی


رمز داوینچی (Dan Brown) : کتابی که نسبت به سایر عناوین موجود در لیست توانسته در بازه زمانی کوتاه تری به موفقیت برسد. تاریخ انتشار کتاب سال ۲۰۰۳ است و حدود ۸۰ میلیون نسخه از آن به فروش رفته.


رمز داوینچی


بیندیشید و ثروتمند شوید (Napoleon Hill) : ناپلئون هیل یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان آمریکایی که سابقه روزنامه نگاری و مصاحبه با افرادی چون ادیسون و گراهام بل را نیز داشته است. وی مدتی مشاور فرانکلین روزولت رییس جمهور ایالات متحده بوده. این کتاب در سال ۱۹۳۷ به چاپ رسیده است.


بیندیشید و ثروتمند شوید