X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

امکان ارسال ایمیل از طریق گوگل‌پلاس ممکن شد

گوگل هم‌اکنون امکانی را فراهم کرده است که از طریق آن تمامی افراد حاضر در گوگل‌پلاس که شامل افراد حاضر در دایره‌ی دوستان شما شده یا خارج از آن هستند، قادرند تا فقط با از طریق وارد کردن نام شما که از آن در گوگل‌پلاس استفاده می‌کنید، ایمیلی را برای شما ارسال کنند. 

همچنین از این پس در زمان ارسال ایمیل و وارد کردن آدرس گیرنده، نام افراد حاضر در دایره‌ی شما نیز به شما پیشنهاد داده خواهد شد. هرچند کاربران قادرند تا با استفاده از امکانات قرار گرفته این امکان را غیرفعال نمایند. همچنین باید به این نکته نیز اشاره کنیم که ارسال ایمیل از طریق افراد ناشناس به منزله‌ی اطلاع آن‌ها از آدرس ایمیل شما نیست. بلکه این افراد فقط نامی را که در گوگل‌پلاس استفاده می‌کنید، در قسمت ارسال وارد نموده‌اند.


امروز شاهد خبری در مورد امکان ارسال ایمیل از طریق گوگل‌پلاس هستیم که در این‌صورت، امکان ارسال ایمیل توسط اشخاصی که پیش از این آدرس ایمیل دیگران را نداشتند، فراهم شده است. عملکرد این تصمیم همچون یک چاقوی دو لبه خواهد بود، نتیجه‌ی آن را می‌توان هم از منظر مثبت و هم از دیدگاه منفی و زیان‌آور آن مورد بررسی قرار داد. شاید این امر موجب تسهیل در ارسال ایمیل شود؛، هرچند در نقطه‌ی مقابل، تبدیل به یک ابزار دیگر برای ارسال ایمیل‌های اسپم خواهد بود که آن را بدل به کابوس کاربران خواهد کرد.

شاید پس از گذشت مدتی، بسیاری از کاربران گوگل، عطای سرویس‌های مناسب و کاربردی گوگل را به‌دلیل این تصمیم اشتباه، به لقای آن‌ها بخشیده و بار سفر از گوگل ببندند.


بروزرسانی؛ آموزش غیرفعال کردن امکان ارسال ایمیل از طریق گوگل‌پلاس:


اگر علاقه‌ای به دریافت ایمیل از افراد ناشناس ندارید، می‌توانید روش زیر را برای غیرفعال کردن ویژگی جدیدی که گوگل به ترکیب گوگل‌پلاس و جیمیل افزوده است، انجام دهید.


وارد حساب کاربری جیمیل خود شوید، روی علامت چرخ‌دنده‌ی موجود در منتهی‌الیه بالا و سمت راست کلیک کرده و تنظیمات را از منوی مربوط انتخاب کنید.

در تب اصلی صفحه‌ی مربوط به تنظیمات، بخشی با عنوان +Email via Google را یافته و لیست بازشونده‌ در مقابل آن را باز کرده و گزینه‌ی مدنظر خود را انتخاب کنید که شامل Anyone on Google+، Extended Circles، Circles یا No One است.