X
تبلیغات
رایتل

یک نویس

با کلاس های مجازی دانش خود را افزایش دهید


در این پست سایتهایی را معرفی میکنم که دوره های مجازی را چه به صورت تصویری و چه به صورت متنی رایگان عرضه می کنند. بعضی از اینها حتی امتحان هم گرفته و مدرک آن دوره را در صورت قبولی به شما میدهند.   

فارغ از موارد آکادمیکی و تحصیلی این دوره ها میتوانند صرفا کسب یک مهارت باشند. در این سایت ها دوره هایی مثل خلاقیت، کاربری ایمیل و جیمیل، مدیریت خشم برای نوجوانان و والدین، دروس مختلف، نظریه بازی ها، عکاسی، خبرنگاری و … وجود دارد. بطور کلی جهت افزودن به مهارتهای فردی، این دوره ها میتوانند مفید باشند. سایت های مهمی که من در این ضمینه معرفی میکنم عبارتند از :

    • آکادمی خان : یکی از بزرگترین موسسات آموزشی اینترنتی است که با بیش از سه ملیون کاربر در ماه، در حال گسترش فعالیت های آموزشی خود در سراسر جهان است.  (برای استفاده تغییر ip به غیر از ایران لازم است)
    • کلاس درس : ارائه دهنده ویدیو های آموزشی رایگان.
    • مکتب خونه : ارائه ی کلاس های ویدیویی همراه با آزمون بعد هر کلاس.
    • تخته سفید : سایتی است برای به اشتراک گذاشتن ویدیوهای آموزشی که با تمرکز بر ارایه سرویس برای کاربران با سرعت اینترنت پایین طراحی شده است.
    • درسنامه (فیلتر شده) : کافی است موضوع چیزی که می خواهید یاد بگیرید را انتخاب کنید و سپس درس ها را در ایمیل خود دریافت کنید.

در کشورهای مختلف، تعدادی از اساتید و یا مدیران برخی از شرکتها جهت ارتقای سطح مهارت های فردی، افراد را ملزم به گذراندن دوره های خاصی از این سایتها میکنند و با نشان دادن مدرک انتهای دوره، نمره و یا امتیازی را به افراد میدهند. 

در صورت استفاده و راضی بودن از این وبسایتها خوب است به دیگران نیز معرفی کرده و این مطلب را به اشتراک بگذارید.